Nehézfém, allergia kivezetése


A NEHÉZFÉMFÉM, - és EGYÉB ALLERGIÁK SPECIÁLIS KIVEZETÉSE KINEZIOLÓGIÁVAL

A kineziológia során, ha testi tünetek kezeléséről beszélünk, nagyon fontos megemlíteni azt, hogy ilyenkor a fizikai síkon túl az érzelmi érintettség is feloldás alá kerül, ezért a konkrét méregtelenítésen kívül lelkileg is megkönnyebbülünk. Ezt hívjuk holisztikus szemléletnek, mert soha nem csak a tünetekkel foglalkozunk, hanem az ember egész rendszerével a TEST - LÉLEK - SZELLEM egymásra hatásával is.
Elsőként azt említeném meg, hogy e témakör metodikája szerint megkülönböztetünk elsődleges és másodlagos allergiát.
Az elsődlegesek közé sorolják a fém-, a gomba, - és az élelmiszer allergiát, a másodlagos allergiák közé pedig a különböző környezeti tényezőket, pl. pollen, állati szőrök, azbeszt, stb...
Ezért egy allergiás állapot kezelése végighalad az egész folyamaton, ami megadja a kezelés teljes mértékben egyénre szabott, komplex jellegét.
Ez a módszer a Professzionális Kineziológia és a Touch for Healt kineziológia elemeiből tevődik össze. Megtanítja a testnek azt, hogy milyen módon kell a nehézfémeket az agyból és a gerincből kivezetni.
Ha az immunrendszer megfelelően működik, akkor a méregtelenítő szervek tökéletesen ellátják feladataikat, többek között azt, hogy a bekerült káros fémeket is ki tudják vezetni.
Ha gyengül az immunrendszer működése, csökken a védekezőképességünk is. Ilyenkor nem működik megfelelően az úgynevezett vér-agy gát sem, aminek egyik szerepe, hogy ne hagyja, hogy káros anyagok jussanak a gerincen keresztül az agyba. A mérgező anyagok blokkolják más környezeti mérgek kitisztulását a szervezetből, az idegsejtekből, és akadályozzák a vegetatív idegrendszer működését.
A vegetatív idegrendszer az idegrendszernek az a része, ami a szervezet belső egyensúlyáért felelős. Az akarattól független működések szabályozását látja el, amit szándékosan nem lehet befolyásolni pl.légzés, szívverés.

Mivel sem az agynak, sem a gerincnek nincs méregtelenítő szerve, ezért a szervezet olyan védekező rendszert dolgozott ki, hiszen az elsődleges feladata mindig a fennmaradás biztosítása, hogy megpróbálja ezeket a káros anyagokat hasznosnak tekinteni. Ez itt a fémkivezetés szempontjából egy nagy "csavar", mert onnantól, hogy hasznosnak tekinti, ragaszkodik is hozzá. Ennek oldására való az ún. szabotázs-program.

Honnan kerülnek be a fémek a szervezetbe?

A szennyezett levegő belélegzésével, dohányzással, fémekkel való munka kapcsán, a közelmúltban alkalmazott amalgámtömésekből, a csapi vízből, kozmetikai szerekből, festékekből, konzervdobozból, élelmiszeripari adalék anyagokból, a mezőgazdaságban alkalmazott szerekből, különféle lakkozó anyagokból, újabban a tengeri halfogyasztást is ide sorolják...

A nehézfém terhelés tünetei, hatásuk a szervezetre

  • fáradékonyság, feledékenység, alvászavar,
  • viselkedésproblémák, ingerlékenység
  • rendszeres fejfájás, migrén, idegesség, hajhullás
  • szédülés, beszédzavar, emlékezetvesztés
  • tanulási nehézségek, krónikus fáradtság szindróma
  • ízületi,- és gerincfájdalmak
  • mozgásszervi rendellenességek
  • allergia, bőrbetegség, (ekcéma, bőrkiütés) emésztési problémák, candida, - és egyéb gombás (bőr, köröm) elváltozás, asztma
  • a gyengült immunrendszer következtében fertőzésekre való fokozott hajlam
  • gyomor,- és bélpanaszok