
Kineziológia és a stressz

Emlékek őrei: néhány momentum, ami akár tudattalanul bekapcsolhat egy, már megélt szituációt:
- Egy ránk irányuló tekintet. A másik ember felénk vetett, elkapott pillantása. Ez sokféleképpen értelmezhető. Emlékeztethet egy kellemetlen, megalázó helyzetre, egy izgalmas, vonzódást kifejező szemkontaktusra. Tükrözheti az saját aktuális állapotomat, ahogy magamhoz viszonyulok, és ezt látom meg a felém szegezett tekintetben. Láthatom, hogy a másik csúnyán néz, de nem biztos, hogy az rólam szól, mégis magamra veszem. Adódhat úgy, hogy a másik csak elmerül a saját gondolataiban, és eszébe sem jut, hogy mások számára, akár egy félreértelmezhető jelzés is lehet.
- Egy hirtelen megérzett illat is képes érzelmi hullámvasutat generálni. Mindegy, hogy egy "ovis - szag" vagy "iskolai menza kaja feeling", egy finom parfüm vagy az otthon-érzést keltő sütemény illata, a nyári strandi atmoszféra belélegzése stb..., azonnal odarepít egy múltban megélt élethelyzetbe.
- Megemlíthetünk minden olyan érzékszervhez fűződő észlelést, mint egy íz a szájban, egy bizonyos dallam, egy hang, ami emlékeztet egy szeretett vagy félelmet keltő emberre, zenei betét felcsendülése, ami fájdalmas vagy szép emléket idéz, a bőrünkön tapasztalt érzet: szellő simogatása, a víz lágy ölelése, napsugár melege, egy kedves vagy fizikailag bántalmazó ember hatása...stb.
Életünk során számtalan, különböző intenzitású traumatikus esemény részesei vagyunk.
Ezek lehetnek észrevehetetlen stresszt okozó történések (pillantás, íz, illat...), már meg is nevezhető érzelmi hatások és földre terítő megrázkódtatások.
A fájó, feldolgozatlan érzelmi trauma elraktározódik a testben, lenyomatot hagy maga után, és ha csak egy kicsit is hasonló körülménnyel találjuk szembe magunkat, beaktiválja az évekkel, évtizedekkel korábbi reakciónkat, érzelmi viszonyulásunkat. Szinte azonnal azzá a sebzett magzattá, születendő gyermekké, bántott kiskorúvá vagy a rossz élményt tapasztaló felnőtté válunk, ahová a bekapcsolt szituáció eljuttat. Legyen az tudatos vagy nem is tudatosult esemény.
Ekkor hiába szeretnénk másképp viselkedni, mást érezni vagy gondolni. Ez azért nehéz, mert sokszor nem is vagyunk tudatában a velünk történteknek. Sokszor nehezen észlelhető az érzelmi, fizikai fájdalom, a fájdalomtól való félelem kiváltó tényezője.
A kineziológiai oldások során izomteszttel beazonosíthatók azok a stresszorok, melyek gátolják fizikai, lelki vagy szellemi kiteljesedésünket. Az esetfeltárás során kibontakozik egy személyes történet, melyet, ha párhuzamba állítunk a jelenben megélt nehézséggel, észrevesszük az ismételt mintázatokat. Ezt követően korrekciókkal, különböző technikák alkalmazásával felszabadítóbbá válik egy életszakaszra való visszatekintés.
Megértjük, hogyan hat a múltunk a jelenünkre. Milyen elakadások, blokkok akadályoztak eddig. Tudatossá válunk önmagunkra, nagyobb felelősséget tudunk sorsunkért vállalni.
